TJ Sokol Radčice - založena 1922

ROK 2012 --- ROK 2010 - - - ROK 2008 - - - ROK 2007 - - - ROK 2006

ROK 2010

Potvrzení loňského úspěchu mladých sokolů z Radčic.

Na 11.ročníku celostátního přeboru České obce sokolské (ČOS) v Zálesáckém závodě zdatnosti (ZZZ) v Úpici,
ve dnech 21.-23.května 2010 obsadila hlídka sokola Radčice ve složení
Václav Sodomka,Petr Uchytil,Martin Sodomka,Jakub Čáslavský v kategorii 15-17let
skvělé 5.místo v konkurenci 20 hlídek (vítězové jednotlivých sokolských žup).Po loňském 7.místě jsme se posunuli mezi hlídky,které atakovaly medailové pozice.
Tato hlídka vyhrála přebor Sokolské župy východočeské – Pippichovy 17.dubna 2010 v Řečanech nad Labem,
kde obsadila 1.místo,čímž se kvalifikovala do celostátního přeboru ČOS.
Do celorepublikového přeboru ČOS se kvalifikovala i hlídka Sokola Litomyšl v kategorii 11-14let ve složení
Michal Kapoun,Tomáš Vitvar,Jan Bielak,Jiří Talácko (poslední dva jmenovaní doplněni ze Sokola Radčice), která skončila na 17.místě ve své kategorii v konkurenci 21 hlídek.
Běželo se v terénu na trati dlouhé cca 5,5-6km dle věkové kategorie s převýšením asi 200m na čas. Na trati se plnily úkoly nezbytné pro pobyt v přírodě :
Poznávání – stromů,keřů,rostlin,zvířat,měst a významných stavebních památek.
Překážková dráha – finská lávka do X,s horním volným lanem,stupy zavěšené na horním laně,pohyblivá kláda atd.
Tábornické dovednosti – uzlování,Morseova abeceda,turistické značky,odhad vzdálenosti,určení azimutu,postup podle azimutu,práce se sekerou a pilou,rozdělávání ohně na čas,hod na vodorovný a svislý cíl.
Vědomostní testy – historie a současnost Sokola,zdravověda.
Zdravověda – transport,umělé dýchání a masáž srdce.
V průběhu závodů od pátku do neděle probíhal také bohatý doprovodný program :
v pátek – velká večerní hra,kterou v kategorii dorost vyhrála hlídka Sokola Radčice ve složení Václav Sodomka,Petr
Uchytil,Martin Sodomka,Jakub Čáslavský.
v sobotu – po ukončení přeboru ČOS v ZZZ zajímavé soutěže s plněním úkolů na body,každý si mohl vyzkoušet chůzi
v sedmilílových botách,trampolínu,chůdy aj.Kdo se chtěl věnovat dalším činnostem mimo sportu,mohl
absolvovat návštěvu Úpické hvězdárny nebo okruh po pamětihodnostech města Úpice s kvalifikovaným
doprovodem.Večer byl uspořádán slavnostní táborový oheň a samozřejmě mnohá setkání se vzájemnou